Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on cze 12, 2017 in Nie tylko prawo |

Dlaczego zielona herbata jest tak dobra dla naszego zdrowia?

Dlaczego zielona herbata jest tak dobra dla naszego zdrowia?

Zielona herbata z powodzeniem może być określana „lekiem na całe zło”. Jej działanie na nasz organizm potrafi być naprawdę wielowymiarowe. Dlaczego warto ją pić?

Czym jest zielona herbata?

Nie ma czegoś takiego, jak jedna zielona herbata. Tak naprawdę pod tym określeniem kryje się mnogość typów i gatunków rośliny. Jej ostateczne właściwości i smak są też zależne od warunków, w których wzrastała, czasu zbiorów, a także wieku samych listków.

W przypadku zielonej herbaty nie następuje proces fermentacji. Listki są przetwarzane maksymalnie kilka godzin po zbiorach. Mogą być suszone na słońcu lub wcześniej poddawane blasznowaniu parą wodną.

Zielona herbata na co pomaga?

W przypadku tego napoju możemy mówić o ogromie zastosowań. Pomaga powstrzymać rozwój wielu chorób – od demencji, miażdżycy, przez nowotwór skóry, do Alzheimera. Dodatkowo ma spowalnia procesy starzenia, uspokaja i wspomaga odchudzanie.

Warunkiem, żeby była skuteczna jest jej regularne picie. Jak podają japońscy i holenderscy naukowcy może to być nawet do kilku filiżanek każdego dnia, żeby być zdrowym i w pełni sił.