Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 5, 2022 in Prawo |

Jesteś wierzycielem? Sprawdź, jak możesz uwolnić się od długu

Jesteś wierzycielem? Sprawdź, jak możesz uwolnić się od długu

Rola wierzyciela może być równie stresująca i uciążliwa jak posiadanie własnego długu. Dlatego coraz więcej osób, które nie chcą tracić sił i energii na walkę o należne zobowiązania, decyduje się na skup wierzytelności. Przekonaj się, na jakich zasadach działa skup długów. 

Niewiele osób o tym wie, ale sprzedaż wierzytelności to taka sama transakcja jak każdy inny biznes prowadzony w ramach sprzedaży usług bądź produktów. Na podstawie umowy cesji wierzytelności może nastąpić wykup długów, dzięki czemu pierwotny wierzyciel zyskuje spokój i należne mu pieniądze. Jak tego dokonać?

Skup długów – na czym polega?

Do skupu długów następuje w sytuacji, kiedy zmienia się wierzyciel danego zobowiązania. Najlepiej zobrazować to na przykładzie. Wyobraźmy sobie, że jesteśmy przedsiębiorcą, który wykonuje usługi remontowe. Klient zamówił wykonanie remontu łazienki, została sporządzona umowa, a na zapłatę strony umówiły się po wykonaniu zadania. Kiedy jednak dochodzi do rozliczenia, klient nie płaci. W takiej sytuacji przedsiębiorca staje się wierzycielem, a niewypłacalny klient – dłużnikiem. Wyegzekwowanie takiego długu może być czasochłonnym i długotrwałym procesem. Nawet pozew sądowy i związane z tym postepowanie mogą trwać lata. Przedsiębiorca tymczasem potrzebuje gotówki tu i teraz. W takiej sytuacji można dokonać cesji wierzytelności. Na rynku funkcjonują firmy, które zajmują się profesjonalnie czynnością, znaną powszechnie jako skup długów. Sprzedaży wierzytelności może dokonać każdy, kto dysponuje podstawą prawną do roszczenia i interesuje go przede wszystkim odzyskanie pieniędzy. Można wtedy bez przeszkód sprzedać dług firmie windykacyjnej i odzyskać płynność finansową. Wystarczy wejść na stronę lexlegisgroup.pl/oferta/skup-wierzytelnosci/skup-dlugow/, dokonać wyceny wierzytelności, aby potem nastąpiło przeniesienie praw i sprzedaż długów.

Skup wierzytelności – pozbądź się własnych zobowiązań

Wysyłanie pism, osobiste utarczki z wierzycielami – tego większość wierzycieli wolałaby uniknąć. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się firmy skupujące długi, które pozwalają się uwolnić się od problemów z niewypłacalnością dłużnika i odzyskaniem płynności finansowej. Wykup wierzytelności to nie tylko natychmiastowa spłata długu, ale w wielu przypadkach szybkie odzyskanie środków zarówno od firm, jak i osób fizycznych. Sprzedaż długu czy sprzedaż faktur jest możliwa, ale wymaga to niezbędnych dokumentów. Podmioty pomagające muszą mieć bowiem podstawę prawną do roszczenia o należności. Dlatego zanim odwiedzimy firmę windykacyjną, warto zawsze regulować wszystkie umowy w formie pisemnej z jasno określonymi zasadami.